Przyjazna rekrutacja
Logo Huta Zabrze
ASSESSMENT CENTER / DEVELOPMENT CENTER

Metody pozwalające:

  • dokonać oceny potencjału rozwojowego pracownika w oparciu o obiektywnie narzędzia dostosowane do specyfiki pracy,
  • zaobserwować i ocenić zachowania pracownika w warunkach symulujących zadania realizowane obecnie i w przyszłości .
  • wzmocnić efektywność pracy - wykorzystywane dla tych grup stanowisk, na których to kompetencje (a nie np. określony kierunek wykształcenia czy rodzaj dotychczasowego doświadczenia zawodowego) mają zasadnicze znaczenie dla efektywności pracy. Kompetencjami są na przykład umiejętności interpersonalne, umiejętności menedżerskie - kontrola, ocena, motywacja pracowników; nastawienie na realizację celów, efektywna komunikacja, umiejętność myślenia koncepcyjnego czy efektywność w pracy zespołowej.

Na podstawie oczekiwań pracodawcy w stosunku do pracownika na danym stanowisku, konsultant wspólnie z kierownictwem firmy dokonują wyboru 6-10 kompetencji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stanowiska.

Ten sposób identyfikacji kompetencji gwarantuje, że zostaną wyłonione właściwe kryteria oceny kandydatów i pracowników. Dodatkowo zyskujemy pewność że kompetencje będą właściwie rozumiane i interpretowane przez kadrę zarządzającą. W oparciu o wymagania stanowiska i wybrane kryteria, indywidualnie w każdym przypadku, dobierany jest rodzaj ćwiczeń, co pozwala zaobserwować występowanie wybranych kompetencji.


Zastosowane techniki są tak zaprojektowane, żeby w jak najściślejszy sposób odzwierciedlać sytuacje rzeczywiste, takie, jakie zdarzają się w pracy na danym stanowisku. Assessment Centre wykorzystaj skutecznie przy rekrutacji.

 

Zainteresowany?
Nasi konsultanci przedstawią możliwości współpracy oraz odpowiedzą na Twoje pytania.

Wypełnij formularz kontaktowy.
Spróbuj, to nic nie kosztuje!

Twoje dane będą u nas bezpieczne!