Przyjazna rekrutacja
Logo Huta Zabrze
OUTPLACEMENT

Outplacement to system łagodnych zwolnień, powiązanych z programem wsparcia dla pracowników poprzez doradztwo zawodowe i psychologiczne, szkolenia, a także pomoc w znalezieniu nowej pracy. Oznacza to, że pracodawca proponuje zwalnianemu pracownikowi kompleksową ofertę̨ pomocy w znalezieniu nowego zatrudnienia. Istnieje wiele odmian usługi outplacementu, a zawartość programów outplacementowych podlega nieustannym zmianom w zależności od potrzeb firmy Klienta.

Nasze usługi obejmują:

  • pomoc w kontynuacji kariery,
  • wsparcie psychologiczne i doradczo-zawodowe,
  • wsparcie w przekwalifikowywaniu zawodowym dla zwalnianych pracowników,
  • kultura zwalniania pracowników,
  • program pomocy poszukiwania pracy.

W standardowej formie proponujemy program polegający na sekwencji działań trwających przeciętnie 1-3 miesiące. Skupiają się one na diagnozowaniu potencjału i motywacji osoby zwalnianej, zapewnieniu jej wsparcia psychologicznego, świadczenia usług pośrednictwa pracy oraz szeroko rozumianego przygotowania zwolnionego pracownika do odnalezienia się̨ na nowo na rynku pracy.
Działania te zakładają̨ wybór jednej z dwóch sekwencji: podjęcie zatrudnienia u nowego pracodawcy (sekwencja „pracownik do nowego pracodawcy") lub stworzenie przez zwalnianego pracownika miejsca pracy dla siebie (sekwencja „zostań́ przedsiębiorcą").

 

Zainteresowany?
Nasi konsultanci przedstawią możliwości współpracy oraz odpowiedzą na Twoje pytania.

Wypełnij formularz kontaktowy.
Spróbuj, to nic nie kosztuje!

Twoje dane będą u nas bezpieczne!