Przyjazna rekrutacja
Logo Huta Zabrze
Listopad w akcji dla Polski HR - Doradztwo Personalne

 

Jesień intesywnie rozpoczęła się dla naszej spółki. Prócz wstąpienia do Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji, uczestniczymy również w dwóch istotnych wydarzeniach: Kongres Kadry & Expo w Warszawie oraz Perspektywy HR w Katowicach.

 

3 listopada 2014 dołączyliśmy do Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji. Koalicja zrzesza przedsiębiorstwa, które promują dobre praktyki w rekrutacji oraz kreują standardy w tym zakresie. Uczestnicy Koalicji dbają przede wszystkim o relacje z kandydatami do pracy oraz ich doświadczenia wynikające z procesu rekrutacji (Candidate Experience). Co więcej, firmy biorące udział w Koalicji na bieżąco podnoszą kompetencje w zakresie zarządzania procesami rekrutacji i dzielą się wiedzą z pozostałymi uczestnikami.

 

W dniach 5-7 listopada na warszawskim Stadionie Narodowym odbył się XX Jubileuszowy Kongres Kadry & Expo pod hasłem "Od aspiracji do realnych potrzeb". Kongres Kadry jedno z największych wydarzeń w branży HRM w Polsce. Kongres Kadry to spotkanie menedżerów zarządzających ludźmi w firmie. Od 2005 roku, interesujące wystąpienia, ciekawe studia przypadków, uznani eksperci i światowej sławy prelegenci przyciągają na Kongres liczne grono prezesów, dyrektorów i specjalistów personalnych. Przedstawiciele Polski HR - Doradztwo Personalne wzięli udział w trzydniowym wydarzeniu, którego uczestnicy dzielili się rozwiązaniami i praktykami wdrażanymi w swych przedsiębiorstwach.

 

19 listopada w Katowicach odbędzie się jedno z najważniejszych spotkań lokalnych liderów HR: Perspektywy HR 2015. Perspektywy HR to cykl otwartych konferencji biznesowych przygotowanych przez Wydawnictwo Wolters Kluwer. Omawiane tematy dotyczą sukcesów, wyzwań i prezentacji dobrych praktyk organizacji działających w zmiennym otoczeniu biznesowym w takich obszarach jak: zarządzanie personelem, rekrutacja talentów do organizacji, trendy na rynku pracy, nowoczesne narzędzia wykorzystywane w HR, wyzwania w obszarze rozwoju i skuteczności firm oraz z możliwościami stojącymi przed osobami planującymi swoją ścieżkę kariery. Nasi przedstawiciele będą wezmą udział w tym wydarzeniu, podczas którego przedstawionych zostanie 8 głównych perspektyw HR na 2015 rok.